Ailem

2005 yılında İş İnsanı Cemil Tüysüz ile evlendim. Kendisi 2021’den itibaren Düzce Spor Kulübü Genel Kaptanlığı görevini başarı ile yürütmektedir.

2010’da oğlum Yahya Batın, 2011’de kızım Lina Berin dünyaya geldi.thumb
thumb

thumb
Anne ve Babam
thumb

Annem Ayten Akbal, Düzce Tubaplast'ta 1976-1978 yıllarında idari işler kadrosunda çalışmış.Ardından da Düzce Düzsan Sunta Fabrikasının İdari işler Bölümünde çalışarak, 1997'de emekli olmuştur.

Babam İsfendiyar Akbal, emekli Sosyal Bilgiler Öğretmenidir. 1980'de Düzce'ye gelmiş ve 2010'da emekli olana kadar sırasıyla;
-Düzce Çilimli Ortaokulu (1980-1983)
-Düzce İmam Hatip Lisesi (1983-1986)
-Düzce Lisesi (1986-1989)
-Düzce Atatürk Ortaokulu (1989-2002)
-Düzce Final Dergisi Dershanesi (2002-2010)
eğitim kurumlarında görev yapmıştır.

Eğitim Hayatım
1981 Düzce doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Düzce Merkez’de tamamladım.
 • Düzce Üniversitesi
  Yüksek Lisans : Kompozit Malzeme Teknolojileri

 • Anadolu Üniversitesi
  Lisans : Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

 • Eskişehir Teknik Üniversitesi (Anadolu Üniversitesi)
  Lisans : Kimya Mühendisliği

 • Düzce Süper Lisesi (Yabancı Dil Ağırlıklı Lise)

 • Atatürk Ortaokulu

 • Cumhuriyet İlkokulu

thumb
Mesleki Kariyerim
Ortağım olduğum şirketlerde olduğu gibi özel şirketlerde de çalışmalarım oldu
 • Kanyon SEC Mühendislik Ltd. Şti.
  Düzce, Türkiye
  Firma Ortağı
  Ocak '21 –

 • Ganita Turizm Akaryakıt İnşaat Ltd. Şti.
  Çorum-Osmancık, Türkiye
  Yönetim Kurulu Üyesi
  Mayıs '08 –

 • Lina Garden / Bistro
  Düzce, Türkiye
  Firma Ortağı
  Haz '16 – Haz '19

 • Propak Üretim ve Pazarlama A.Ş.
  Düzce, Türkiye
  Kalite Kontrol Mühendisi
  Ara '13 – Haz '16

 • Nero Plastik Ambalaj San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.
  Düzce, Türkiye
  Kalite Kontrol Müdürü
  May '13 – Ara '13

 • Aslıhan Kozmetik Ltd. Şti.
  Samsun, Türkiye
  Mesul Müdür-Firma Ortağı
  Nis '06 – Eyl '11

thumb

thumb

thumb
STK Faliyetlerim
Güneşin Kadınları Düzce Kooperatifi
thumb

thumb

S.S. Güneşin Kadınları Düzce Kadın Girişimi Eğitim Üretim Pazarlama ve İşletme Kooperatifi'nin kurucu başkanı olarak görev yaptım.

Eylül 2020'den beri yürüttüğüm Başkanlık görevini Haziran 2022'de devrettim. Halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ediyorum.

Üreten kadın, ekonomide söz sahibi olan kadındır. Güneşin Kadınları Düzce Kooperatifi olarak kadınlarımızın evlerinde, bahçelerinde ürettikleri doğal ürünlere pazar sağlıyoruz. Bununla birlikte el emeği, göz nuru el işi ürünlerin de Kooperatifimiz aracılığı ile katma değer kazanamsı için destek veriyoruz.

Kooperatifimiz her alanda kız çocuklarına desteğini sürdürmektedir. Temmuz 2021'de Düzce'nin Kız Futbol takımına forma sponsoru olarak örnek bir davranışa daha imza attık. Çünkü biz kadınlarımızın her alanda başarılı olacağına inanıyoruz.

TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu

Şub 2019 – Tem 2020 arasında İcra Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirdim.

Düzce TSO ve Kurul ile birlikte Düzce'mizin ve yetenekli kadınlarımızın çalışmalarını, yöresel ve endüstriyel ürünlerini önce çıkaran çalışmalar yaptık.

Düzce'mizin güzelliklerinin yerelde ve ulusalda tanınırlığının ve cazibesinin arttırılması yönünde sosyal ve kültürel başarılı çalışmalarda bulunduk.

thumb
Siyasi Kariyerim
flag
Güncel Durum
2023


-10 Nisan'da Millet İttifakı adına CHP ortak listesinden 2. sıra Milletvekili Adayı seçildim.

-17 Mart'ta İYİ Parti 28. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıkladım.

-28 Ocak'ta yapılan İYİ Parti Düzce İl Kongresinde, Düzce İl Teşkilatı Üst Kurul Delegesi olarak seçildim.
Çalıştaylar ve Eğitimler
2022
-2022 başında Partimizin Siyaset Akademisi hocalarının sunumları ile Düzce, Sakarya ve Bolu Teşkilat üyelerinin katıldığı Siyaset Akademisi Eğitimi’nin organizasyonunda aktif görev aldım.

-Her biri kendi alanında uzman, kıymetli konuşmacıların yer aldığı yoğun katılımlı Kadın ve Tarım Çalıştayını organizasyonunda yer alarak moderatörlüğünü üstlendim.

-Partimizin Ekonomi Politikaları Başkanı Sn. Prof. Dr. Bilge Yılmaz ve Kalkınma Politikaları Başkanı Sn. Prof. Dr. Ümit Özlale’nin katılımları ile gerçekleştirilen günümüzün ekonomik sorunları ve Partimizin ekonomi politikaları ile ilgili sunumun organizasyonunda aktif görev aldım.

-Genel Merkez Kadın Politikalarına bağlı Bölge Eğitim Koordinatörü olarak atandım. Ardından Yalova, Sakarya, Bolu ve Zonguldak illerindeki Kadın Politikaları üyelerimize teşkilat içi eğitimleri verdim.
Farklı Görevler
2021
-İl Başkan Vekili olarak görevlendirildim.

Genel Merkez Kadın Politikaları Başkanlığı’na bağlı olarak Kadın Güçlendirilmesinden Sorumlu Başkan Danışmanlığı’na atandım.

-Partimizin Adalet ve Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Bahadır Erdem’in katılımları ile Parlamenter Demokrasiye Geçiş Çalıştayı'nın organizasyonunda aktif görev aldım.

-Siyaset Akademisi eğitimlerini tamamladım.
Güneşin Kadınları Düzce Kooperatifi
2020
Genel Merkezimizin bir projesi olan Güneşin Kadınları Kooperatiflerinin 3.sü teşkilatımız tarafından ilimizde kurulmuştur. Açılışı Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener tarafından bizzat yapılan tek Kooperatif olan Güneşin Kadınları Düzce Kooperatifinin kurucu başkanıyım.
Seçim İşleri İl Başkan Yardımcılığı
2019
Seçim İşleri İl Başkan Yardımcılığı’na atandım. En yüksek sandık görevlisi doluluk oranına ulaştığımız için Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener tarafından şahsen tebrik edildim.
İYİ Parti Düzce
2018
2018’de İyi Parti Merkez İlçe Teşkilat Başkanlığını yürüttüm. İl Yönetim Kurulu üyeliğim başladı. Genel Sekreter ve Parti Sözcüsü olarak atandım.
İYİ Parti Düzce Merkez İlçe
2017
Merkez İlçe Yönetim Kurulunda görev alarak siyasi hayatıma başladım. 2017 süresince İyi Parti Merkez İlçe Kadın Politikaları Başkanlığını yürüttüm